Światowy Dzień Ziemi  - to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie się te obchody odbywają – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. 22 kwietnia to dzień promujący ekologię. Zachęcamy do dbania o środowisko. Święto to pokazuje, że jeśli wszyscy nie będziemy troszczyli się o Ziemię, to takie zachowanie może skończyć się katastrofą ekologiczną. Cały rok zbieramy odpady, które nadają się do recyklingu np. metalowe puszki, baterie, plastik, papier. W ten sposób już od dziecka budzi się w człowieku potrzebę dbania o środowisko.

Tego dnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie” przygotowane przez uczniów klas V – VI oraz międzyklasowy konkurs plastyczno – techniczny na Ekoludka – postać z makulatury.
Opracowanie: Małgorzata Rosińska-Adamiec.