Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzu, w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny 23 marca. W tym roku szkolnym program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Nad całością imprezy czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Beata Mirosław.

Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się przedstawieniem „O niegrzecznej żabce”. Na przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-VI oraz I i III zostali zaproszeni wszyscy uczniowie i nauczyciele. Aktorzy, pięknie przebrani w wiosenne stroje – przybliżyli nam nadejście wiosny. I przyszła wiosna w zielonej sukience, z kwiatami we włosach, a dzieci jej radośnie zatańczyły i zaśpiewały. Uczniowie prezentowali się super, a w szkole było bardzo kolorowo.

Po występach, które wywołały ogrom uśmiechu, humoru i zabawy, nastąpił czas na konkursy. Wśród nich były zagadki, układanie puzzli o tematyce wiosennej, krzyżówki, przenoszenie kwiatów za pomocą słomki, kręcenie hula-hop oraz konkurs „Mumia”. Dla wszystkich biorących udział w konkurencjach Samorząd przygotował nagrody i słodki upominek.

Punktem kulminacyjnym wiosennego świętowania było spalenie Marzanny na placu szkolnym. Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci.

Wszystkim tego życzymy.

Opracowała: