Dnia 28 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się pod opieką p. Beaty Igras, p. Małgorzaty Węglińskiej, p. Marty Węglińskiej, p. Marty Podgajnej i p. Kamili Polaszek na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. W Skansenie pod opieką przewodników zostaliśmy oprowadzeni po muzeum. Mogliśmy zapoznać się z życiem ludzi, którzy żyli dawniej na Lubelszczyźnie, zobaczyliśmy domy zarówno mieszkańców wsi, jak też miasteczka, a także poznaliśmy życie dworskie.

Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Cebularza, w którym poznaliśmy "Legendę o Esterce i cebularzu". Wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia cebularza, które następnie mogliśmy zabrać ze sobą do domu.

Spacer po Lublinie był okazją do zobaczenia i poznania ważnych miejsc. Zobaczyliśmy Stare Miasto i usłyszeliśmy Legendę o Czarciej Łapie, szukaliśmy lubelskich koziołków. Udaliśmy się pod lubelski Ratusz na pyszne lody, udało nam się zobaczyć z ludźmi spacerującymi po Wilnie, łącząc się z nimi przez portal ustawiony obok Placu Litewskiego. Rozrywki dostarczył nam plac zabaw oraz cudowne fontanny. W drodze powrotnej do autokaru, udało nam się wstąpić do katedry lubelskiej i posłuchać o cudzie Matki Bożej.

Na koniec wycieczki pojechaliśmy do Strefy Wysokich Lotów, by jeszcze lepiej zintegrować się podczas wspólnego skakania i zabawy.

Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z tylu atrakcji, jakich udało nam się tego dnia doświadczyć.

 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia

   
© ALLROUNDER