Upamiętniając zwyczaj wróżb Św. Andrzeja w naszej szkole co roku organizujemy zabawę andrzejkową. W tym roku impreza przypadła na dzień 26 listopada od godz. 16. Głównym organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Beatą Mirosław. Uczniowie klas IV-VI pomagali w przygotowaniu wystroju sali, która była magiczna i bardzo nastrojowa.

Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Było kilkanaście rodzajów wróżb, a każda z nich miała inne znaczenie. Wróżby cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci, jak również rodziców i nauczycieli. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków. Były wróżby numerologiczne, wróżby pierścionkiem, kostką, kartami, szpilkami, z serc. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Przepowiadanie przyszłości zakończyło się przed godziną 17, a w międzyczasie trwała już zabawa taneczna. W ustrojonych klasach rodzice swoim pociechom przygotowali poczęstunek.

Impreza andrzejkowa zakończyła się o godzinie 20.30. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na koniec zabawy sprzątaniem sali zajął się Samorząd Uczniowski.

Wieczór był magiczny.

Beata Mirosław