Tuż przed rozpoczęciem ferii w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” funkcjonariusz Policji aspirant sztabowy p. Adam Pietras z Komisariatu Policji w  Bełżycach  spotkał się z uczniami  ze Szkoły Podstawowej w Krzu. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz jak uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły. W trakcie spotkania  policjant poinformował m.in. o zagrożeniach związanych z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych, opowiedział jak należy organizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Poza tym uczniowie dowiedzieli się, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Drugim bardzo ważnym tematem poruszonym podczas spotkania były zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi użytkownicy sieci, w tym hejtu internetowego oraz mowy nienawiści. Policjant  chciał uświadomić uczniom, że zagrożenia, z którymi uczniowie mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe,   jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednak nie można zapominać, że może stać się źródłem różnych niebezpieczeństw.