Uczniowie z klasy VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w sesji naukowej poświęconej dziedzictwu kultury antycznej w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Obejrzeli m. in. prezentację najważniejszych osiągnięć starożytnych Greków i Rzymian oraz scenki inspirowane mitologią.

Wzięli również udział w konkursie, w którym ciekawe nagrody wywalczyli uczniowie z klasy VIII. I miejsce zajął Jakub Bartuzi (kl. VIII), II miejsce - Julia Winiarska (kl. VIII), III miejsce - Karol Chrzanowski.

Następnie młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć wyposażenie pracowni oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami ,,Kopernika". Organizatorom sesji naukowej serdecznie dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek oraz gratulujemy kreatywności. Nagrodzonym uczniom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.