Popołudnie 06 kwietnia 2022 roku przedszkolaki wraz z wychowawczynią spędziły w Miejsko–Gminnej Bibliotece Publicznej w Bełżycach. Była to świetna okazja do uczczenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodziliśmy 02 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Pani Dyrektor Magdalena Widelska powitała dzieci, oprowadziła po bibliotece oraz zapoznała z pracą bibliotekarza. Przedstawiła dzieciom Teatrzyk Kamishibai, w którym zaprezentowała opowieść o „Brzydkim Kaczątku” Hansa Christiana Andersena.

Odbyły się również warsztaty plastyczno – techniczne. W pierwszej kolejności dzieci z pomocą Pani Dorotki wykonywały kartki wielkanocne, których motywem przewodnim były zające, kurczaki i pisanki. Następnie odbyły się warsztaty malowania odlewów z gipsów, które stanowiły niepowtarzaną możliwość rozwoju dziecięcych zdolności manualnych, stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej rozbudzając wyobraźnię dzieci.

Na zakończenie wizyty w Bibliotece dzieci mogły zapoznać się ze zbiorami książek znajdujących się w dziale dla dzieci. Niektórym z nich rodzice założyli karty czytelnika.

Dziękujemy Paniom za poświęcony czas i super zabawę.

Beata Mirosław
organizator wyjazdu