W geście solidarności z mieszkańcami Ukrainy oraz w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, uczennice klas 6,7 i 8 Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Krzu: Emilka Czępińska, Julka Żelechowska, Gosia Gładysz i Natalka Wideńską wraz z Panią Beatą Mirosław wzięły czynny udział w akcji zorganizowanej przez Restaurację „Stary Młyn” w Bełżycach, polegającej na przygotowaniu kanapek dla ukraińskich dzieci przekraczających granicę.

W sobotę 05 marca 2022 roku wyżej wymienione osoby zakupiły potrzebne produkty: bułki, szynka i ser żółty a następnie przygotowały 100 kanapek dla potrzebujących.

W ramach akcji organizatorzy zebrali ponad 3 tysiące kanapek oraz wiele przekąsek. Wszystkie zebrane artykuły pojechały w kierunku Hrebennego. Jeszcze tego samego dnia trafiły do potrzebujących.

Dziękujemy Pani Darii Studzian za możliwość przygotowania tej pomocy i użyczenie kuchni.