Uczniowie oddziału przedszkolnego i zerówki wraz z wychowawczyniami i rodzicami 03 marca 2022 roku wyruszyli na wycieczkę szkolną do Lublina.

Pierwszym punktem programu był w Teatrze Andersena spektakl lalkowy pod tytułem „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy”. Przedstawiał on dalsze losy trzech świnek i wilka. W zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadały co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu. Spektakl dotykał tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Dawał również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Kolejnym punktem programu był „Koziołek” – Centrum Rozrywki dla dzieci – miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, którzy mogli aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Była to szalona zabawa na zjeżdżalniach, trampolinach, w basenach z kolorowymi piłeczkami, dwupoziomowych labiryntach z przeszkodami, pojazdach, zabawkach edukacyjnych oraz pobudzających wyobraźnię dziecka różnego rodzaju klockach i dmuchanych urządzeniach, na których mogli doskonalić koordynację ruchową. Pobyt w „Koziołku” był doskonałą okazją do integracji dzieci 3,4,5 i 6 letnich oraz spożytkowania niezmierzonych pokładów energii. Pełen wrażeń dzień zakończył wspólny posiłek w restauracji McDonald.

Dzieci lekko zmęczone, pełne wrażeń, ale bardzo zadowolone z uśmiechem na twarzy i śpiewem w autokarze wróciły do szkoły, gdzie czekali na nich już rodzice.
Bardzo serdecznie dziękuję mamom za pomoc i opiekę nad dzieciakami.

Beata Mirosław
Organizator wyjazdu