Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”

W poniedziałek 14 lutego 2022 roku w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy „Walentynki”. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczynią ubrały się na czerwono. Salę i gazetkę udekorowały czerwonymi serduszkami i walentynkami oraz czerwonymi balonami. Wychowawczyni zapoznała dzieci z tradycją Walentynek. Dzieci rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim. Oglądały bajkę o historii Św. Walentego. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. Wykonywały prace plastyczne, w których dominował kolor czerwony. Poznały słowo „Kocham” w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa.

Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało od Pani Beatki Walentynkę – pysznego lizaka i czerwonego balonika.

Dzień Walentynkowy był pełen miłych wrażeń i pozytywnych uczuć.

Beata Mirosław

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego