Jesienna sałatka

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem Panią Beatą Mirosław ogłosili uczniom naszej szkoły konkurs na przygotowanie „Jesiennej sałatki.” Poniedziałek 29.09.2014 roku był w naszej szkole smaczny, a przede wszystkim zdrowy. Uczniowie wszystkich klas własnoręcznie przygotowali pyszne witaminowe sałatki. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce i produkty potrzebne do wykonania sałatek. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi i winogrona. Nie zabrakło również makaronów, kukurydzy i galaretek. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy zabrał się ochoczo do pracy.

Po założeniu fartuszków i posegregowaniu owoców każdy wyjął tackę, nożyk i przystąpił do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały „Jesienną sałatkę” przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Jednak nie obyło się bez lekkich ran.

Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniałe.

Jury w skład którego weszła Pani Dyrektor Jolanta Kucaba, Pani Zenobia Sarna i Pan Arkadiusz Majewski dokonało wyboru i tak:

w kategorii klas młodszych - I miejsce zajęła klasa I

w klasach starszych – I miejsce zajęła klasa VI.

Degustacja i nagrody cieszyły jeszcze bardziej.

Zwycięzcom gratulujemy.