Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, autokarze, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

W dniu 6 listopada 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas I-II pod opieką Pani Beaty Mirosław – kierownika wycieczki, Pani Ewy Jakubowskiej – wychowawczyni zerówki oraz rodziców, którym serdecznie dziękujemy uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Kina „Cisy” w Nałęczowie na bajkę „Rodzinka rządzi”. Seans ukazał przesłanie, jak proste i beztroskie było nasze życie, gdy byliśmy mali. Podczas oglądania bajki dzieci dostrzegły także ile pracy trzeba włożyć w to, aby utrzymywać więzi rodzinne, które należy pielęgnować i wzmacniać.

Drugim punktem wyjazdu był spacer po Parku Uzdrowiskowym - oazie ciszy i spokoju. To właśnie tam natura stanowi największy wdzięk Nałęczowa. Spacerując alejkami mijaliśmy zabytki: cudowny Pałac Małachowskich, Sanatorium Książę Józef, Palmiarnię, staw z wyspą i przepływającą przezeń rzekę, a w nim dumne łabędzie i kaczki, przepiękny drzewostan i przecudowne dywany z jesiennych liści, ławeczkę z Bolesławem Prusem, rodzinę kaczek, Aleję Gwiazd Kolarstwa Polskiego gdzie znajduje się ogromny bicykl wykonany z brązu, wokół którego znajdują się pamiątkowe tabliczki z nazwiskami i podpisami najbardziej zasłużonych kolarzy.

Rzeźby i pomniki, które mijaliśmy po drodze w parku sprawiały, że stawał się on coraz piękniejszy.

Bajka i popołudniowy spacer bardzo podobały się dzieciom, które w doskonałych humorach wróciły do szkoły.

Był to pierwszy wspólny wyjazd do kina, który uważamy za bardzo udany i już nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów.

Beata Mirosław – organizator wyjazdu