„Na marchewki urodziny

wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita

i o zdrowie grzecznie pyta.”

Marchewka – warzywo, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Dlatego 27 października 2021 roku wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Beata Mirosław zorganizowała „Święto Marchewki”. Tego dnia dzieci ubrały się w pomarańczowe stroje i przyniosły ze sobą wspaniałe okazy marchewek.

Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzenie wiedzy na temat marchwi, a także doskonalenie umiejętności pracy grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych. Odgadywały zagadki o warzywach, układały marchewkowe puzzle. Razem z wychowawczynią robiły sok marchewkowy oraz chrupały surowe marchewki. Najwięksi smakosze tego warzywa otrzymali „Certyfikaty Zjadacza Marchewki”. Ciekawym zajęciem było lepienie i zabawy  tzw. „marchewką kinetyczną”.

Po takich emocjach i dawce witamin, uśmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Beata Mirosław

wychowawczyni oddziału przedszkolnego