Dnia 20 października 2021r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach  odbył się VIII Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Ojczyzna- to wielki zbiorowy obowiązek”. Celem konkursu było pogłębienie u uczniów miłości do Ojczyzny oraz popularyzacja pieśni patriotycznych oraz utworów poetyckich dotyczących okresu z powstania Warszawskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do artystycznych zmagań przystąpiło wielu  uczestników.

Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór (wiersz lub pieśń) o tematyce patriotycznej, zgodny z hasłem konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali:

W kategorii pieśni patriotycznej klas I-III:

Iza Maciąg uczennica kl.I, Michał Borowski uczeń kl.II, Nikola Maj- Kołodziejczyk uczennica kl.II, Nadia Tarka uczennica kl.II, Agata Szymańska uczennica kl.III  oraz Dawid Borowski uczeń klasy III. Zaprezentowali oni utwór pt."Warszawskie dzieci'.

W kategorii pieśni patriotycznej kl. IV-VI:

Michalina Czępińska uczennica kl. IV wystąpiła z piosenką "Gdzie jesteście Rudy, Alku i Zośko?"

W kategorii pieśni patriotycznej klas VII-VIII:

1. miejsce zajęła Julia Winiarska uczennica klasy VIII, która zaprezentowała utwór "Mała dziewczynka z AK"
  2. miejsce Klaudia Tależyńska uczennica klasy VII, zaśpiewała piosenkę "Dziewczyna z granatem"

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto każdy   z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom , tym bardziej, iż tematyka konkursu była trudna a konkurencja wysoka!