Światowy Dzień Jabłka w kl. I-III

Dnia 28 września 2021r. klasy I-III obchodziły „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. W ramach zajęć odbyła się pogadanka i rozmowa, o roli witamin zawartych w jabłku i dobrych, prawidłowych nawykach żywieniowych. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób Dzieci obejrzały film edukacyjny "Od kwiatu do owoca "oraz "Jabłko a zdrowie" . Nie zabrakło zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych z użyciem jabłek.

Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani smacznym, świeżym jabłkiem z okolicznych sadów.