Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń i odbyło się w dniu pasowania na ucznia. Po uroczystym złożeniu przysięgi:  Ja uczeń klasy pierwszej, uroczyście obiecuję, że będę czytać i szanować książki, bo one pomagają nam w nauce i pracy, uczą miłości do ludzi i Ojczyzny, wskazują drogę do każdego celu. A książka niech zostanie moim przyjacielem na całe życie” i pasowaniu piórem, uczniowie klasy pierwszej otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.