W dniu 12.09.2014 mieliśmy przyjemność gościć w skromnych progach naszej szkoły niezwykłych gości: naszego dzielnicowego P. Adama Pietrasa oraz psychologa policyjnego z Miejskiej Komendy Policji w Lublinie. Celem spotkania było poruszenie tematyki bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z powrotem, niebezpieczeństw wynikających z kontaktów z osobami obcymi oraz dzikimi zwierzętami.

Nasi Goście szczególną uwagę zwrócili na konieczność noszenia elementów odblaskowych i bezpieczne poruszanie się przy szosie. Niecodziennym gościem okazał się także Miś Poli - policyjna maskotka, a jednocześnie wielki ulubieniec zarówno malutkich, jak i nieco starszych dzieci. Kulminacyjnym punktem wizyty było przywitanie się chętnych dzieci z Misiem oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie Pan policjant zaprosił odważnych uczniów do obejrzenia akcesoriów policyjnych, zaś chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego.

Mam nadzieję, że zarówno spotkanie z miłymi gośćmi, jak również z Misiem Poli na długo pozostanie w naszych wspomnieniach, a pamięć o bezpiecznym zachowaniu się w życiu codziennym pozwoli na właściwe reagowanie w trudnych sytuacjach.

Magdalena Nowak-nauczyciel przedszkola

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z tej szczególnej wizyty