BYŁA ZABAWA, DUŻO SIĘ DZIAŁO…

W dniu 08.06.2014r. w Szkole Podstawowej w Krzu odbył się VI już z kolei Festyn Rodzinny.

Już na wstępie dyrektor Szkoły- P. Jolanta Kucaba powitała wszystkich zebranych gości, grono pedagogiczne oraz dzieci.

Podczas imprezy rewelacyjnie zaprezentowały się ,,maluszki” z Punktu Przedszkolnego oraz ,,starszaki” z kl. 0, które przygotowały improwizację ruchową utworów: ,,Deszczyk” oraz ,,Żabka”. Całość scenerii dopełniły urocze, zielone stroje oraz żabie opaski. Ponadto o całość oryginalnej choreografii zadbali nauczyciele, pod kierunkiem których dzieci ćwiczyły kolejne kroki i figury poszczególnych tańców. Nieopodal sceny można było dostrzec tłumy chętnych biorących aktywny udział w loterii fantowej.

Dla tych, którzy chcieli skontrolować stan swojego zdrowia- Punkt Medyczny ZOZ w Krężnicy Okrągłej przygotował stanowisko do sprawdzenia poziomu glukozy we krwi oraz zbadania ciśnienia tętniczego.

Kolejną atrakcją była wizyta strażaków z pobliskiej OSP w Chmielniku, którzy zaprezentowali sprzęt strażacki i przygotowali interesujący pokaz.

Oprócz tego nasi najmłodsi milusińscy skakali na trampolinie, jeździli konno, prowadzili auta oraz malowali twarze.

Dla łasuchów czekały nie tylko słodkości, ale także pyszna kartkóweczka, kiełbaski, skrzydełka, zapiekanki, hot-dogi, popcorn.

Pomimo, że festyn miał niepowtarzalny charakter- z wielkim żalem zakończyliśmy go kierując szczególne podziękowania nauczycielom, niezawodnym i niezastąpionym rodzicom oraz sponsorom za pomoc w przygotowaniu imprezy.