Boże Narodzenie w tradycji chrześcijańskiej upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili  Jasełka pod tytułem „W drodze do Betlejem”, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie oraz pasterze. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy wykonane przez nasz szkolny chór, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na zakończenie głos zabrała  dyrektor szkoły p. Jolanta Kucaba , która podziękowała młodym artystom, złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom  i pracownikom szkoły.
……. potem był opłatek, życzenia i wspólna wigilia to naprawdę bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Nauczyciel religii

Małgorzata Węglińska