Święty Mikołaj jak co roku ma zwyczaj odwiedzać wszystkie grzeczne dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przybył także do naszej szkoły. Oczekując wytęsknionego Gościa uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali część artystyczną poświęconą Mikołajowi. Podczas występu dzielnie nadsłuchiwali dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie przybyły wprost z odległej Laponii.Uczniowie byli niezwykle szczęśliwi, zwłaszcza w momencie odbioru wymarzonych prezentów. W trakcie spotkania Gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i starannie wydeklamowanymi wierszami oraz przekazały w podziękowaniu za wizytę- skromny upominek dla Świętego.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo pogodnej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten za pewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych. Do zobaczenia za rok!

Składam serdeczne podziękowania Państwu: Joannie i Tomaszowi Plewikom za coroczny trud włączania się w ciekawe przedsięwzięcia szkolne.

opr. Magdalena Nowak