6 grudnia 2019 r. ZS im. M. Kopernika w Bełżycach zaprosił uczniów kl. VII - VIII na warsztaty gastronomiczne  pn. „Słodko-słone Mikołajki”. W trakcie zajęć uczniowie mogli zobaczyć popisy kucharzy z restauracji hotelu Arłamów, którzy przygotowali muffinki w wersji FIT o obniżonej kaloryczności. Muffinki były równie pyszne jak tradycyjne, ale zastępnikiem białego cukru był ksylitol (cukier brzozowy). Nasi uczniowie czynnie brali udział w warsztatach. Przygotowali  przystawki na chlebie tostowym i  krakersach z twarożkiem oraz z dodatkiem sezonowych warzyw. Brali udział w pokazach prowadzonych przez swoje starsze koleżanki, wypieku i dekoracji lukrem świątecznych pierników. Wszyscy po zajęciach gastronomicznych wyszli zadowoleni i najedzeni. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę podczas zajęć i czekamy na kolejne warsztaty.

Opr. M. Rosińska-Adamiec