8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem włączył się w przygotowanie tego wydarzenia. Julia Żelechowska, przewodnicząca SU wraz z Kacprem Żydkiem poprowadziła całą uroczystość. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, którzy równo o godzinie 11.11 odśpiewali Hymn Polski, uczestnicząc w akcji „Szkoła do Hymnu”. „Szkoła do Hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej pana Dariusza Piontkowskiego oraz Rady Dzieci i Młodzieży powołanej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Przedsięwzięcie stanowiło kontynuację ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Każda klasa począwszy od naszych najmłodszych wychowanków - przedszkolaków pod opieką swoich wychowawców, przygotowała krótkie wystąpienie o tematyce patriotycznej. Wszystkim występom towarzyszyło skupienie, wzruszenie, duma oraz radość, że możemy żyć w wolnym kraju. Nie zna granic nasza wdzięczność dla tych, którzy poświęcili swoje zdrowie i życie za ojczyznę.
opr. opiekun SU: Grażyna Muca