12.11.2019r. pozostając nadal w duchu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości- uczniowie z Oddziału Przedszkolnego i klas I-VIII wraz z nauczycielami: P. Magdaleną Nowak, P. Beatą Igras, P. Grażyną Muca oraz P. Małgorzatą Rosińską- Adamiec wybrali się na wycieczkę do Lublina na spektakl multimedialny o tematyce patriotycznej. Tym razem na trasie naszego wyjazdu ostało się Centrum Kongresowe przy UP w Lublinie, gdzie wszyscy mieliśmy okazję zostać wdrożeni w tematykę niepodległościową poprzez przybliżenie idei 1944- roku wybuchu Powstania Warszawskiego, poprzez prezentacje multimedialne poznaliśmy wygląd i uposażenie Husarii czy pozyskaliśmy wiedzę na temat przebiegu strajku dzieci we Wrześni. A wszystko to zostało wplecione w cudowne opowieści konferansjerki udostępniane naprzemiennie z profesjonalnym wykonaniem narodowych tańców przedstawionych przez Zespół Leszczyniaki, wśród których znalazły się: Polonez, Mazur czy choćby Krakowiak.Całość dopełniły prawdziwie bajeczne stroje członków zespołu. Nie obyło się też bez włączania w całe wydarzenie artystyczne widowni, która porwana przez prowadzącą- dzielnie i iście patetycznie odśpiewała: Rotę, Hymn Polski, Bogurodzicę, czy pieśń ,,Płynie Wisła, płynie…”

Tak ważne wydarzenia jak to, jeszcze bardziej umacniają poczucie polskości- patriotyzmu wśród młodego pokolenia w myśl zasady ,,Im skorupka za młodu nasiąknie…”. Pamiętając o potrzebie dalszej kontynuacji działań w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości można stwierdzić, ż doskonale się ono wpisuje w ich realizację.

Na zakończenie wycieczki miło spędziliśmy czas  w Magik Park, gdzie nasi milusińscy mogli wyhasać się za wszystkie czasy. Do dyspozycji mieli wiele atrakcji, a i zabawa była przednia. Wyjazd ten możemy uznać za bardzo udany. Zmęczeni, aczkolwiek uśmiechnięci wróciliśmy do naszych domów.

opracowanie: Magdalena Nowak- organizator wyjazdu