Wycieczka do Lublina 04.11.2019

4 listopada 2019 roku uczniowie  klas IV-VIII naszej szkoły  wraz z wychowawczyniami panią Małgosią Węglińską, Grażynką Mucą oraz Moniką Zielińską  udali się na wycieczkę do Lublina.

Dzień rozpoczęliśmy od wizyty na cmentarzu przy ul. Lipowej, gdzie znajdują się groby znanych i zasłużonych postaci. Spoczywają tam m.in. ks. Piotr Ściegienny, Leon Głowacki- brat Bolesława Prusa, Antonina Grygowa, Hieronim Łopaciński, Jan Mincel, bohater powieści B. Prusa „Lalka”, ks. Idzi Radziszewski, pierwszy rektor KUL.. Zapaliliśmy znicz na symbolicznej mogile majora H. Dekutowskiego ps. Zapora oraz Józefa Czechowicza. Pochyliliśmy się również nad mogiłą zbiorową  Powstańców Styczniowych,  Więźniów Zamku Lubelskiego , Katynia i Wołynia.

Po tym pełnym nostalgii i zadumy spacerze  udaliśmy się  do kina na film pt. „ Był sobie pies 2”. Jest to opowieść o poświęceniu, ale i prawdziwej przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem, a także o wartości rodziny i sile jaką daje wiara we własne możliwości.

Wszyscy zgodnie uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera i pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wróciliśmy zadowoleni.

Oprac. Monika Zielińska