Konstytucja 3 maja

06 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Krzu odbyła się uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W akademii udział wzięli uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas IV - ­VI przygotowani pod kierunkiem Pani Beaty Mirosław. Program obejmował prezentację multimedialną, oprawę muzyczną oraz plastyczną.

Uczniowie przypomnieli sylwetki zaborców oraz polskich patriotów tamtego okresu. Motywem przewodnim było nawiązanie do obrazu Jana Matejki „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja” z 1891 roku. Całość ubarwiły wzruszające pieśni patriotyczne i pięknie deklamowane wiersze polskich poetów mówiących o miłości do ojczyzny. Uczniowie  wszystkich klas przygotowali pod opieką wychowawców i nauczycieli biało­czerwone flagi i kotyliony, które nadały całej uroczystości podniosły charakter.

Opracowała: Beata Mirosław