Międzynarodowy Dzień Kropki 17 września we wtorek w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książka o dziewczynce imieniem Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Uczniowie klas I-III i IV-VIII oraz przedszkolaki bardzo aktywnie świętowali Dzień Kropki. Objawiało się to przede wszystkim poprzez „kropkowe” stroje, których tego dnia nie brakowało. Rozstrzygnięta została zabawa „Znajdź kropkę”, która uświadamiała, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Po obejrzeniu filmu o małej Vashti, wszyscy uczniowie ochoczo i aktywnie rozpoczęli „Kropkowy zawrót głowy”. Łamigłówki, logiczne zadania, kodowanie, to tylko niektóre wyzwania podczas których uczniowie w formie zabawy i grywalizacji mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Cieszymy się, że w naszej szkole nie brak uczniów, którzy mają ukryte talenty, pasje i zainteresowania. Wystarczy tylko trochę wiary w siebie, by pochwalić się nimi przed całym światem :)

opiekun SU Grażyna Muca