W dniu 6 czerwca 2019 roku w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie odbył się koncert profilaktyczny „Niećpa 2019” z udziałem zespołu „100%” oraz „Blue Cafe”.

Uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą Panią Beatą Mirosław wzięli udział w tym koncercie, który finansowany był z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019. Głównym organizatorem był Zarząd Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii we współpracy z Agencją Artystyczną „J.J”.
Uczniowie mieli możliwość skorzystania z punktów konsultacyjnych prowadzonych przez specjalistów organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania narkomanii. Program obejmował również wystąpienie przedstawiciela STOP Pijanym kierowcom.

Tekst i foto: Beata Mirosław