,,KOT W BUTACH” odwiedził nasze przedszkole

31.05.2019r nasze przedszkole odwiedziła zaprzyjaźniona bibliotekarka MG-BP w Bełżycach- P. Agnieszka Piłat. Tym razem przybyła do nas z kolejnym teatrzykiem Kamishibai pt. ,,KOT W BUTACH”.

Gość zapoznał nas z historią trzech synów wychowywanych przez starego wdowca, który będąc u schyłku życia, postanawia dokonać sprawiedliwego podziału swego majątku. I tak oto: jeden z nich dostaje w darze młyn, inny osła, a ostatni niezwykłego (jak się wkrótce okażeJ) kota. Podczas przedstawienia dzieci miały niebywałą okazję poznać naszego magicznego bohatera jako niezwykle przebiegłego, choć chcącego dobrze dla swego pana. Koleje jego losów zapisane na obrazkowych kartach zachęcały uczniów do niesamowitego skupienia oraz rozwijały kreatywne myślenie.

Pani Agnieszka chcąc uatrakcyjnić zajęcia teatralne przywiozła ze sobą gry dydaktyczne, będące świetnym połączeniem z usłyszaną i obejrzaną historią kota. Wśród nich znalazł się magiczny worek kota w butach, Kot Stefan czy Kot w worku. Niesamowitą zabawą dla najmłodszych milusińskich okazała się zabawa sprawnościowa (a refleks odgrywał tu istotną rolęJ), w której dziecko będące kotem- musiało zręcznie schwytać myszki znajdujące się na serze. Całemu zdarzeniu towarzyszyła niezwykle radosna atmosfera i już dziś zapowiadamy, że to spotkanie nie będzie naszym ostatnim.

Serdecznie dziękuję Pani Agnieszce Piłat za pomoc w przygotowaniu zajęć.

Było rewelacyjnie!!!, zobacz zdjęcia :)

opr. Magdalena Nowak