29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji. 3 maja 1971 roku uchwalono pierwszą  w Europie a drugą na świecie Konstytucję. Jest to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Bardzo dokładnie i rzeczowo opowiedziała nam o tym Pani Konstytucja. Przy udziale kilkorga uczniów z klas starszych powstała "żywa lekcja historii", która przybliżyła najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Miejmy nadzieję, że ten patriotyczny montaż słowno-muzyczny uświadomił wszystkim jak wielkie znaczenie mają słowa: Konstytucja i Ojczyzna oraz to, że warto i należy pielęgnować patriotyzm każdego dnia. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją. Dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz słuchacze dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.