Już po raz kolejny mieliśmy okazję wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez ZSS w Matczynie. Tym razem pod lupkę została wzięta jednaz piękniejszych baśni H. Ch. Andersena ,, Nowe szaty cesarza”.

Wśród przedszkolaków ważne lokaty zajęli: Dawidek Borowski- lat 6 (miejsce II) oraz Izunia Maciąg- lat 4,5 (wyróżnienie). Prace zostały wykonane pod nadzorem wychowawcy P. Magdaleny Nowak.

Michalina Czępińska i Miłosz Ścibior to uczniowie klasy I, którzy zostali wyróżnieni w konkursie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Beaty Mirosław.

A oto i relacja z gali rozdania nagród P. Magdaleny Maciąg- mamy Izy:

,,11.04.2019r.o godz.10:30 Dyrektor ZSS w Matczynie przywitała wszystkich zaproszonych gości, sponsorów i laureatów kolejnej już edycji konkursu poświęconego baśniom Andersena. W tym roku motywem przewodnim była baśń pt:"Nowe szaty cesarza" . Była to już 12 edycja konkursu, która cieszyła się największym jak dotychczas zainteresowaniem. Na konkurs napłynęło ponad 140 prac. Na samym początku uroczystości nagrody i wyróżnienia wręczone zostały najmłodszym uczestnikom- czyli przedszkolakom, uczniom klas I-III a następnie dzieciom niepełnosprawnym. Na końcu wszystkim laureatom wykonano pamiątkowe zdjęcie. Po ogłoszeniu wyników dzieci z DPS wraz ze swoimi opiekunami  przygotowali inscenizację baśni "Nowe szaty cesarza", które nagrodzone zostały ogromnymi brawami.  Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek: były kanapki, ciasto, napoje oraz pyszny tort. Zgromadzeni mieli także możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej.”

Składam serdeczne podziękowaniu P. Magdalenie Maciąg oraz Przemysławowi Borowskiemu za dzielne towarzyszenie naszym laureatom w drodze na galę oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Samym zaś wygranym gratuluję i trzymam kciuki w kolejnych konkursach, nie tylko szkolnych.

opr. Magdalena Nowak