Mitologicznie i aktywnie na języku polskim

W marcu w klasie piątej realizowaliśmy cykl lekcji związanych z mitologią grecką. Uczniowie poznawali wybrane mity, oceniali postawy bohaterów, analizowali dramatyczną sytuację, w jakiej znalazły się  mitologiczne postaci. Młodzież wykazała się kreatywnością i wspólnie zaplanowaliśmy lekcję z tematyki mitologicznej. Uczniowie  z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu, sami przygotowali i wykonali stroje oraz wzbogacili swoje kreacje ciekawymi atrybutami.  Przygotowali również  prezentacje wybranej postaci mitologicznej. W pięknych szatach opowiadali o swoim pochodzeniu i przygodach. Lekcja nie tylko pozwoliła utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości, ale także była doskonałą zabawą dla młodych aktorów.

Ewa Pruszkowska