„Woda dla każdego” – pod takim hasłem 22 marca obchodzono tegoroczny Światowy Dzień Wody. Do tak ważnej akcji włączyli się uczniowie klas I – III naszej szkoły. W tym dniu dominował kolor niebieski, który kojarzy nam się z wodą. Woda to skarb zarówno dla człowieka, jak i dla całej Ziemi. Bez niej nie istniałoby życie, dlatego tak ważny jest problem dostępu ludzi do bezpiecznej wody.
Podczas obchodów tego dnia uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Niezwykła podróż Kropelki”. Rozmawiali o zasobach wodnych występujących na naszej planecie. Dowiedzieli się, gdzie na kuli ziemskiej występują jej duże deficyty. Wypowiadali się na temat wykorzystania wody przez człowieka. Podawali przykłady działalności ludzi, prowadzącej do zanieczyszczeń wielu obszarów wodnych. Przy tej okazji uświadomiono uczniom konieczność oszczędzania wody i wspólnej odpowiedzialności za lokalne ekosystemy, które mają ogromny wpływ na nasz klimat, a zarazem na ogólnoświatowe zasoby wody, z których my również korzystamy. Następnie uczniowie wspólnie wykonali plakat przedstawiający wykorzystanie wody w życiu codziennym.
Organizacją Światowego Dnia Wody zajęły się panie Beata Igras i Renata Popiołek.

Oprac. Renata Popiołek