BEZPIECZEŃSTWO DZIECI - SPOTKANIE Z POLICJANTEM W NASZEJ SZKOLE.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas I-III poznają i utrwalają na lekcjach  zasady ruchu drogowego, zapoznają się ze znakami drogowymi, uczą się praktycznie jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy.

Dnia 06 listopada 2018 roku do naszej szkoły zawitali do nas goście z Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie p. Elżbieta Konowałek oraz p. asp. szt. Adam Pietras z Komisariatu  Policji w Bełżycach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu, w szkole

oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko nieznajoma osoba dorosła, jak należy się zachować, gdy zgubimy się w zatłoczonym miejscu. Dowiedzieli się również, jaką pozycję ciała należy przyjąć, gdy zaatakuje nas pies. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było  spotkanie z policyjnym misiem - sierżantem Alicją. Dzieci chętnie się z nią przywitały i zrobiły wspólne zdjęcie. Spotkanie było bardzo wartościowe, pouczające i warte zapamiętania. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

Opracowała: Beata Igras