Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła bardzo aktywnie włącza się w  działania związane  z upamiętnieniem tej wspaniałej rocznicy. Z tej okazji, aby zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego zostały ogłoszone dwa konkursy historyczno – plastyczne.

”11 listopada w bieli i czerwieni”- przeznaczony dla uczniów klas III-V, oraz „ 100 Bohaterów na 100 Lat Niepodległości” dla uczniów klas VI-VIII.  Prace wykonane były  na bardzo wysokim poziomie i charakteryzowały się różnorodnością technik: obrazy, wyklejanki,  fotografia, pastele, farby plakatowe.  Jury konkursowe oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Były one ocenione pod względem samodzielności wykonania, oryginalności, walorów artystycznych, techniki plastycznej oraz zgodności z tematem. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były bardzo interesujące. Dziękując za udział - gratulujemy zwycięzcom!