O tym, że śpiewać każdy może, wie każdy z nas, a zwłaszcza dzieci. W związku z tym, wykorzystując prawdziwe talenty wokalne- Jagódki Ziółek i Emilki Czępińskiej z Punktu Przedszkolnego w Krzu, postanowiliśmy zaprezentować ich umiejętności w IX Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Bełżycach. Salę po brzegi wypełniła liczna widownia na czele z honorowymi gośćmi: Kuratorem Oświaty- P. Krzysztofem Babiszem oraz Wiceburmistrzem Bełżyc- P. Marcinem Olszakiem. Kiedy z głośników popłynęła rytmiczna muzyka- przedszkolaki natychmiast podjęły wyzwanie i pięknie zaśpiewały piosenkę z repertuaru Fasolek pt. ,,Jagódki”. Występ zakończył się gromkimi brawami publiczności wraz z wręczeniem dyplomów uczestnictwa i drobnych upominków.

W przerwie zaplanowanych warsztatów w Miejsko-Gminnej Bibliotece uczestniczki z resztą grupy przedszkolnej udały się na słodki poczęstunek.   Następnym etapem naszego wyjazdu były warsztaty wielkanocne, których głównym założeniem było kultywowanie i upowszechnianie tradycji świątecznych. Podczas zajęć artystycznych, pod nadzorem pań instruktorek, opiekuna grupy i wszystkich obecnych rodziców, dzieci miały okazję zgłębiać tajniki oryginalnego dekorowania pisanek. Na stolikach mieliśmy okazję dostrzec mnóstwo różnorodnych pomocy przydatnych do wykonania jaj wielkanocnych, tj. ozdobne tasiemki, czy mieniące się w słońcu różnobarwne i różnokształtne cekiny. Podczas pracy dało się zauważyć ogromne zaangażowanie i skupienie dzieci. Kulminacyjnym punktem wycieczki było wykonanie pamiątkowego zdjęcia przedszkolaków z udekorowanymi wcześniej pisaneczkami, które swoim wyglądem zachwyciłyby niejedną artystkę ludową!

opr. Magdalena Nowak-nauczyciel przedszkola w Krzu