W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza szkoła podobnie jak inne szkoły z całej Polski świętowała ten dzień w sposób wyjątkowy. Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem szkoły w dniu 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaniem przez całą  społeczność szkolną Hymnu Polski. Przy pomniku katyńskim zapalono znicz ku pamięci bohaterów, którzy za naszą wolność walczyli i przelali swoją krew. Minutą ciszy uczczono ich męstwo, ofiarność i miłość do Ojczyzny. Dalsza część uroczystości odbywała się już w budynku szkoły. Rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, w który włączyli się wszyscy uczniowie. Każda z klas przygotowała krótkie wystąpienie, by jak najpiękniej uczcić te wyjątkowe "urodziny" niepodległej Polski. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki i pieśni patriotyczne opowiadając w ten sposób o trudnej i skomplikowanej historii Polski, o odzyskaniu niepodległości w 1918r., o tym czym ona jest dziś dla Polaków w XXI wieku.

Odbył się qiuz wiedzy o Józefie Piłsudskim a także konkurs "Wąsy Piłsudskiego" w którym wszyscy uczestnicy obdarowani zostali słodką nagrodą :) Nasi najmłodsi patrioci - przedszkolaki swoim występem złożyli Naszej Niepodległej szczere dziecięce życzenia. Na zakończenie nie mogło zabraknąć "Roty" - pieśni dumy i chwały traktowanej na równi z hymnem narodowym, której autorką jest nasza patronka.

Tak w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzu świętowano setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. KOCHAMY CIĘ POLSKO!!!

opr.: Grażyna Muca