Jesienią 2017 roku Komenda Miejska  Policji w Lublinie po raz XVIII zorganizowała turniej wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. Konkurs miał charakter etapowy, jego główne cele to  upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w konkursie otrzymali materiały od nauczyciela techniki pana Irka Szwajgra, dzięki którym mogli nabyć niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa. W dniu 20 lutego 2018 roku,  odbył się pierwszy etap konkursu "Jestem Bezpieczny", wzięło w nim udział 7 uczennic z klas 4 - 6. Miał on na celu wyłonić  jednego ucznia z każdej klasy w celu stworzenia trzyosobowego zespołu, który będzie reprezentował szkołę na eliminacjach gminnych.

Szkolna drużyna bardzo intensywnie przygotowywała się do eliminacji gminnych poprzez uczestnictwo w dodatkowych spotkaniach i własną pracę w domu. W dniu 16 kwietnia 2018 roku w obecności nauczyciela i pana policjanta  uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy ogólnej na szczeblu gminnym. Pomimo iż pytanie nie należały do najłatwiejszych, wszyscy poradzili sobie z nimi doskonale, tym samym awansując na szczebel powiatowy.

19  maja w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie nasi uczniowie przy wsparciu  rodziców oraz nauczycieli: pani Moniki Zielińskiej i pana Irka Szwajgra przystąpili do prezentowania swoich prac,  wiedzy i umiejętności. Emocje sięgały zenitu, a zadania nie należały do najłatwiejszych. Do Krza wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenia i zadowoleni z siebie, bo nasza drużyna zaprezentowała się naprawdę dobrze. Ostatecznie zajęliśmy  miejsce poza podium i na tym etapie zakończyliśmy udział w tegorocznym turnieju.

Oprac. Monika Zielińska