15 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Krzu odbyły się pokazy ratownictwa medycznego. Tego dnia na zaproszenie Pani Beaty Mirosław gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika z klasy liceum ogólnokształcącego o rozszerzonej biologii, chemii z innowacjami pedagogicznymi „Elementy ratownictwa medycznego” wraz z opiekunem Panem Grzegorzem Zagajewskim.

Młodzież licealna zaprezentowała uczniom naszej szkoły wyposażenie torby ratowniczej, pokazała jak zabezpieczyć poszkodowanego stosując folię termiczną, jak prawidłowo wezwać pomoc przez telefon, jak zachować się w razie utraty przytomności oraz jak wykonać reanimację oddechowo-krążeniową.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, Panu G. Zagajewskiemu i Pani Dyrektor Elżbiecie Kaszlikowskiej za współpracę i możliwość przeprowadzenia pokazów oraz za nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów.

opr.: Beata Mirosław – organizator pokazów