Pamiętajmy, że: „Droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludźmi, przed każdym zwykłym człowiekiem.” /Paulo Coelho/

Uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Krzu po raz pierwszy zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty. Odświętnie ubrani i nieco zestresowani przystąpili do rozwiązywania przygotowanych arkuszy z pytaniami.

11 maja,  pisali test z języka polskiego; trwał on 120 minut, a ponieważ był pierwszym z serii egzaminów dostarczył uczniom dużą dawkę silnych emocji. Tego dnia, po południu spotkaliśmy się na wspólnej pizzy, aby odreagować i przygotować psychikę na kolejną dawkę stresów, które czekały uczniów podczas rozwiązywania kolejnych arkuszy. Najedzeni udaliśmy się na wspólny spacer, po historycznych zakątkach Bełżyc, aby łącząc przyjemne z pożytecznym w pełni się zrelaksować.

14 maja pisali test z języka angielskiego, który trwał 90 minut, a 23 maja test z matematyki, który trwał 100 minut.

Od przyszłego roku szkolnego podstawą rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej będą m.in. wyniki egzaminu ósmoklasisty.

opr.:Wychowawca klasy VII – Beata Mirosław