Dnia 15 stycznia i 12 lutego 2014 r. uczniowie klasy IV mieli okazję uczestniczyć w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się one w ramach zajęć dodatkowych z wychowania fizycznego z inicjatywy p. Beaty Mirosław. Były one miłą i praktyczną odskocznią od typowych lekcji.
Uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać części teoretycznej, ale również wziąć udział w bardzo pożytecznych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, wykonywanych na fantomie.

Uczyli się w jaki sposób prawidłowo reagować w niesieniu pierwszej pomocy ludziom poszkodowanym, przypomniane zostały ważne telefony alarmowe, przeprowadzona została resuscytacja krążeniowo – oddechowa dzięki której dowiedzieli się ile ucisków i oddechów należy wykonać podczas zabiegu oraz zapoznali się z procedurami ratowania przed przyjazdem karetki. Wychowankowie zgodnie stwierdzili, że zajęcia były bardzo ciekawe i pożyteczne, bo dzięki nim mogą w przyszłości uratować komuś życie.

kliknij aby zobaczyć zdjęcia