Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja w Uściążu

6 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka szkolna do Krainy Świętego Mikołaja  w Uściążu.  Kilka dni przed wyjazdem dzieci nauczyły się piosenki o Świętym Mikołaju.

Z Krza wyjechaliśmy z samego rana, tuż po śniadaniu. Na miejscu przywitała nas pani Renata, własćicielka gospodarstwa, która zaprosiła wszystkich do magicznego  domu Świętego Mikołaja. Wraz z nim rozpoczęliśmy niezwykłą podróż bryczkami.  Jak się potem okazało Mikołaj czekał na nas w Sali Tronowej ze wspaniałymi prezentami. Dzieciaki bardzo chętnie podziękowały Świętemu Mikołajowi za podarunki i możliwość zobaczenia go, śpiewając dla niego piosenkę, której nauczyły się w szkole oraz recytowały wybrane przez siebie wiersze. Kolejną atrakcją był samodzielny wypiek pierników oraz ich ozdabianie.

Następnie udaliśmy się na spacer po okolicznym gospodarstwie podziwiając piękną przyrodę oraz spędzając czas w mini zoo. W Krainie Świętego Mikołaja zjedliśmy pyszny obiad a po nim,  najedzeni i w dobrych humorach pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego.

Pomimo wietrznej i chłodnej pogody wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że była to fantastyczna wycieczka, która dostarczyła dzieciakom wielu wrażeń.

Oprac. Monika Zielińska