Dnia 15 września po raz drugi w naszej szkole uczniowie klas I – III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Najpierw poznaliśmy dziewczynkę – Vashti, której historia zainspirowała wszystkich do rozmowy o drzemiących w nas talentach, kreatywności i odwadze w pokonywaniu życiowych trudności. Następnie próbowaliśmy swoimi siłami tworzyć ,,kropkowe” dzieła sztuki. Powstała galeria ,,kropkowych” prac, która przyciąga uwagę swoją kolorystyką i pomysłowością. Nie zabrakło także elementu rywalizacji. Uczniowie wzięli udział w „kropkowych podchodach”. Na terenie szkoły zostały ukryte KROPKI. Zadanie dzieci polegało na odnalezieniu jak największej liczby fantów. Dla najlepszych była oczywiście słodka, kropkowa nagroda. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechu. W przyszłym roku też kropkujemy!

Oprac. Renata Popiołek