W sobotnie popołudnie 21 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzu wzięli udział w wyjeździe na III ligowy mecz piłki nożnej: Motor Lublin-Chełm Chełmianka. Mecz został rozegrany na Arenie Lublin. Wyjazd zorganizowała Pani Beata Mirosław – nauczyciel wychowania fizycznego. Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych, ciekawych, pozytywnych i wartościowych form spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji i zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Przed meczem jako pierwsi oglądaliśmy rozgrzewkę piłkarzy, m.in. elementy piłki nożnej, których uczyliśmy się na lekcjach wychowania fizycznego. Dla zabawy i podniesienia emocji typowaliśmy wynik meczu. Jednak po raz kolejny piłka nożna okazała się nieprzewidywalna. Nikt z nas nie wytypował poprawnie wyniku meczu.

Początek spotkania był wyrównany. Do przerwy 0:0, ale to był remis zdecydowanie ze wskazaniem na Chełmiankę. W drugiej połowie przewaga gości. Jednak żółto-biało-niebiescy byli coraz bardziej groźniejsi i od tego momentu „siedli” na rywalach. Na  kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędzia przyznał dwie czerwone kartki: jedną dla Motoru, drugą dla Chełmianki. W 87 minucie wreszcie udało się zdobyć gola. Zwycięzką bramkę dla Motoru zdobył Dawid Dzięgielewski po ominięciu kilku rywali, który uderzył idealnie po długim rogu. Podopieczni trenera Marcina Sasala mogli cieszyć się z dziewiątej wygranej w sezonie.

Brawami i okrzykami wspomagliśmy drużynę Motoru i z kulturą uznawaliśmy klasę przeciwnika. Byliśmy zadowoleni, że dopingując drużynie żółto-biało-niebieskich, przyczyniliśmy się do jej zwycięstwa. Dryżyna Motoru wygrała 1:0.