28.09.2017r. uczniowie kl. 0-I wraz ze swoimi wychowawczyniami: P. Magdaleną Nowak oraz P. Beatą Igras wybrali się na wycieczkę do położonego 35 km od Krza- Lublina. W trakcie podróży wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć bardzo pouczający spektakl pt. ,,Baśń o zaklętym kaczorze”, który zdobył wielkie uznanie uczniów (nawet tych najmłodszych!) ze względu na tajemniczość nastroju, współczesne kreacje artystów, nowatorskie podejście do tematu magii i czarów. Następnie udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy, gdzie dzięki owocnej współpracy z pracownicami fabryki łakoci- zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie mogli własnoręcznie wykreować lizaka-świderka oraz zapoznać się z etapami procesu jego wykonania. Na d przebiegiem całej wycieczki czuwali: pilotka- P. Magda oraz kierowca busa- P. Mariusz. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy mile spędziliśmy czas. Kulminacyjnym punktem wyjazdu ostał Mc Donald , w którym mieliśmy okazję napełnić brzuszki po całym dniu spędzonym w Lublinie. Radośni, choć niezbyt zmęczeni wróciliśmy pod budynek naszej szkoły, gdzie na najmłodszych szkrabów czekali stęsknieni, choć uśmiechnięci rodzice.

opr. Magdalena Nowak