2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dlaczego akurat tego dnia? 2 kwietnia 1805 roku urodził się Hans Christian Andersen. Jego baśnie zna chyba każdy - mały i duży. Nie powinno więc dziwić, że lektury dla maluchów mają swoje święto właśnie wtedy. Dzień ten został ustanowiony przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi w 1967 roku. Od tego czasu, co roku, inne państwo organizuje uroczyste obchody tego święta. W tym roku gospodarzem święta była Rosja, a hasło obchodów brzmiało: „Rośnijmy z książką!”. I tego właśnie Wam wszystkim życzymy – rośnijcie z książką!

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się lekcja dla uczniów klas I - III, prowadzona przez panie Renatę Popiołek i Beatę Igras. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali Listu do dzieci całego świata Sergieja Machotina. Rozmawiali na temat budowy książki. Dowiedzieli się jak ona powstaje oraz poznali jej zalety. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy dydaktyczne: „Czy to prawda, czy też nie” oraz „Dokończ zdanie”. Na zakończenie każdy miał możliwość zaprojektować swoją własną okładkę książki.

Oprac. Renata Popiołek