Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy  mszą święta w Kaplicy w Krzu. Po mszy szkoła zapełniała się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami trzymającymi w dłoniach pęki kwiatów.

Sala gimnastyczna odświętnie przygotowana na uroczystość z trudem pomieściła uczniów, pedagogów i rodziców. Po uroczystym powitaniu uczniów i rodziców przez Panią Dyrektor Jolantę Kucabę nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów z oddziału przedszkolnego i klas IV-VI. Uczniowie wystąpili w humorystycznym przedstawieniu pt. „Dzień z życia ucznia” przygotowanym przez Panią Beatę Mirosław i Panią Małgorzatę Rosińską-Adamiec. Podczas części artystycznej mogliśmy przypomnieć sobie, jak upłynął czas spędzony w szkolnych murach.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej postawię przez cały rok szkolny osiągnęli średnią ocen 4,75 i powyżej. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy dla najlepszego anglisty, mistrza szkoły w pływaniu i karty rowerowe oraz podziękowania za współpracę dla rodziców.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa.

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Tekst i foto: Beata Mirosław

Wychowawczyni klasy VI