Urodziny Kubusia Puchatka

27 listopada 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami i balonami. Pani Magda Nowak wraz z p. Beatą Igras i p. Renatą Popiołek ozdobiły balonami oraz serpentynami salę gimnastyczną. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nie zabrakło również maluchów z punktu przedszkolnego. Na honorowym miejscu posadzono Kubusia Puchatka. Wspólne odśpiewano jubilatowi piosenkę „Wiwat, wiwat, żyj nam 100 lat!” oraz złożono życzenia  w formie wierszyka: odśpiewano uroczyście  po angielsku  „Happy Birthday To You” pod kierunkiem p. Natalii Ivanets i rozpoczęła się wspólna zabawa.

Odczytano fragment  I rozdziału książki „Kubuś Puchatek”. Najmłodsi uczestnicy imprezy przywitały misia pląsem „Ja jestem niedźwiadek ”a później zatańczyły taniec dyskotekowy z misiami, kołysząc i tuląc swoje pluszaki. Uczniowie klas I-III zaśpiewali piosenkę „ Pokochaj pluszowego misia” i wszyscy wspólnie bawili  się w "starego niedźwiedzia" i tańczyli w rytm piosenek o bohaterze dnia. Kolejna zabawa polegała na narysowaniu misia  z zamkniętymi oczami, kolorowaniu  obrazków z misiami. W tym samym czasie uczniowie kl. IV –VI brali udział w konkursie przyrodniczym przygotowanym przez p. Małgorzatę Rosińską- Adamiec i wykazywali się wiedzą na temat niedźwiedzi. Zabawy było przy tym co niemiara. Na koniec dzieci prezentowały swoje pomysłowe misiowe przebrania. Atrakcją urodzin był słodki poczęstunek małe co nieco czyli tort z czekoladowych  pierniczków i żelki-misie. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nasi uczniowie bardzo lubią to święto. Mamy nadzieję, że impreza ta stanie się  tradycją w naszej szkole.

kliknij aby zobaczyć zdjęcia