Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają, zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodszym pokoleniom.

Szkoła Podstawowa w Krzu urozmaiciła zajęcia lekcyjne, organizując WARSZTATY WIELKANOCNE. Na ten wyjątkowy dzień, zaprosiliśmy do naszej szkoły p. Elżbietę Goliszek- instruktorkę zajęć plastycznych w MDK w Bełżycach, która podzieliła się z naszymi uczniami wiedzą i umiejętnościami wykonywania ozdób świątecznych. Cała społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła w zajęciach, wykonując przy tym piękne zajączki z rolek papieru (grupa O-III SP) oraz zajączki pomponikowe (kl.IV-VI SP), ucząc się jednocześnie współpracy w parach lub grupach. Do twórczej pracy uczniów dołączyła też Pani Dyrektor oraz wszyscy nauczyciele naszej placówki. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym przemiłym gościem.

Mamy nadzieję, że ta wizyta nie była jednorazowa i będziemy  jeszcze mieli okazję spotkać się ponownie w skromnych progach naszej szkoły.

opr:  Magdalena Nowak