Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” (Inka)

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas IV- VI ze Szkoły Podstawowej w Krzu  przygotowali tematyczną akademię artystyczną. Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci o podziemiu niepodległościowym z lat 1944–1963 oraz popularyzacja wiedzy na temat ich wysiłku w walce z sowietyzacją Polski.

W organizację obchodów święta Żołnierzy Wyklętych zaangażowały się zarówno dzieci, jak i pani Beata Igras przygotowując okolicznościową dekorację szkoły.

Młodym aktorom oraz wszystkim osobom wspierającym nas w przygotowaniu inscenizacji składamy serdeczne podziękowania.

opr.: Monika Zielińska