W Szkole Podstawowej w Krzu uroczyście obchodzono ,,Światowy Dzień Języka Ojczystego”, który co roku przypada 21 lutego . W ramach kampanii promującej to Święto wszyscy uczniowie klas II – III i IV – VI przystąpili do pisania Wielkiego Dyktanda, które miało wyłonić Mistrzów  Polskiej Ortografii. W dyktandzie udział wzięło 35 ochotników, którzy zmagali się z zawiłościami języka polskiego w dwóch kategoriach wiekowych. Tekst dyktanda  dla klas starszych przygotowany został przez polonistkę – panią Monikę  Zielińską i  dla klas młodszych przez p. Beatę  Igras.  Naszym uczniom niestraszne okazały się  i gżegżółki, i piegże w bukszpanie, doskonale poradzili sobie z zawiłościami ortografii, a przy tym jeszcze dobrze się bawili. Oczywiście, błędy się pojawiły, ale mimo to udało się wyłonić tych, którym należy przyznać tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii.

Tytuł  "Mistrza Ortografii "  przyznano:

w kategorii klas II-III :

I miejsce -Julia Winiarska, Natalia Wideńska  z   klasy  III

II miejsce - Leon Nalewajko kl. III, Wiktor Tokarzewski  z klasy II

III miejsce - Bartosz Mirosław z  klasy  II

w kategorii klas IV-VI :

I miejsce - Magdalena Skraińska  kl. V

II miejsce - Olga Nalewajko kl. VI

III miejsce - Karolina Dybalska

Wyróżnienie - Natalka Górniak kl. VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez nauczycieli.

opr.: Beata Igras